Haber

Abdülkadir Selvi Yeni Şafak’tan ayrıldı, ‘Göklerden gelen bir karar vardır’ dedi

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesinin yazarı ve Ankara temsilcisi olan Abdülkadir Selvi, gazete ile yollarını ayırdı.

15 yıldan bu yana Yeni Şafak’ta yazan Selvi, bugün ‘Veda’ başlıklı bir yazı kaleme alarak  “Ceketimi alıp gidiyorum” dedi, köşesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sık sık okuduğu ‘Ey Sevgili’ şiirine yer verdi.

Son bir yıl içinde birkaç kez Yeni Şafak’tan ayrılma noktasına geldiğini dile getiren Selvi gazeteciliğe devam edeceğinin sinyalini verdi.

Selvi’nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Meslek hayatımda artık yeni bir duraktayım. Meslek hayatımda her zaman bir gün veda edebileceğim düşüncesiyle çalıştım. Çok riskli haberlere ve yazılara imza atarken kafamın bir köşesinde veda mektubum hep hazır durdu. Albayrak ailesine ve yiğit bir insan olan gazetemizin sahibi Ahmet Albayrak’a desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Son bir yıl içerisinde belki birkaç kez bu kararı vermem gerekiyordu. Kimi zaman acıyı bal eyledik. Sıkıntılara davamız dedik. Göğüs gerdik. Vefaya ve istişareye önem verdim. Onun gereğini yerine getirdiğim için bu süre uzadı. Ama önemli olan dostları kırmadan ayrılabilmekti. Onu başarmaya özen gösterdim. Bu süreçte Ankara’da ve İstanbul’da birlikte çalıştığım, mesai arkadaşlarımdan, aynı zamanda okuyucuları olduğum Yeni Şafak yazarlarından haklarını helal etmelerini istiyorum. Ceketimi alıp gidiyorum. Bir de kalemimi aldım yanıma. Benim başka bir mesleğim yok. Gazetecilik yapacağım.

Ne desem boş. Duygularımı benden daha iyi ifade eden Sezai Karakoç üstada sığınıyorum.

‘Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır
Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır’

Allaha emanet olun.”

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

Journo E-Bülten