Haber

Atölye duyurusu: Veri Kaynağı 18 Ocak’ta Antalya’da

Veri Kaynağı'nın İzmir atölyesinden bir fotoğraf
İzlemedeyiz Derneği’nin veri görselleştirmeyi konu alan “Veri Kaynağı” projesinin 12. atölyesi 18 Ocak’ta Antalya’da gerçekleşecek.

İzlemedeyiz‘in yaptığı duyuruya göre Veri Kaynağı‘nın yeni dönem “Açık Veri ve Veri Görselleştirme” atölye serisi Antalya ile devam ediyor.

Açık veri ve veri görselleştirme odaklı gerçekleşecek olan bu eğitimde, hem İzlemedeyiz’in bir diğer projesi olan Doğruluk Payı’nın analizlerinde kullandığı kaynaklara erişebilme yöntemleri, hem de Tableau ve Flourish gibi veri görselleştirme programları uygulamalı olarak ele alınacak.

Veri Kaynağı Antalya Atölyesi 18 Ocak 2020 Cumartesi günü Rixos Downtown Antalya‘da, 13:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Ücretsiz atölye için tek şart, katılımcıların yanlarında bilgisayar getirmesi.

Veri Kaynağı, Türkiye’ye dair sosyoekonomik verileri kamuya açık resmi kaynaklardan derleyerek toplumun tüm kesimlerinin kullanımına sunan bir İzlemedeyiz Derneği projesi. Projenin amacı, veri temelli bir tartışma ortamının yaygınlaşmasına ve açık veriye ulaşımla ilgili farkındalık oluşmasına katkı sağlamak olarak tanımlanıyor.

Journo

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gelişen haber üretim teknolojileri, gazetecilerin sorunları, medya ekonomisi ve gelir modellerine ilişkin gelişmeler Journo’nun öncelikli temaları.