Haber

Deprem haberciliği: Journo yazı dizisinde tüm bölümler

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin ardından afet bölgesinde görev yapan 41 gazetecinin izlenimlerini ve deneyimlerini bir ay boyunca “Deprem Haberciliği” yazı dizisinde aktardık. Ulusal, uluslararası ve yerel medyaya çalışan haberciler, zor şartlarda yaşayarak öğrendiklerini meslektaşlarına Journo vasıtasıyla günbegün anlattı. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 10 serbest gazetecinin hazırladığı 10 bölüm şöyle:

6 Şubat 2023 sabahı, saat 4.17’de merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bulunan 7,7 büyüklüğündeki depremden 9 saat 7 dakika sonra, bu kez Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Depremler 11 ilde onbinlerce can kaybına ve yaralanmaya, milyarlarca liralık maddî hasara neden oldu. 600’den fazla habercinin yaşadığı afet bölgesinde en az 32 gazeteci depremler nedeniyle hayatını kaybetti.

İLGİLİ: DEPREM HABERLERİ

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

Journo E-Bülten