Haber

İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali: Edebiyat barıştırır

İzmir 2. Uluslararası Edebiyat Festivali 15 Eylül’de başlıyor. İki sene önce ‘Edebiyat özgürleştirir’ sloganıyla yapılan festivalin bu yılki teması ‘barış’ olarak belirlendi. Festival kapsamında 11 ülkeden edebiyatçılar, bir ay boyunca İzmirlilerle bir araya gelecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl ‘Edebiyat barıştırır’ sloganıyla yola çıkan, İzmir 2. Uluslararası Edebiyat Festivali 15 Eylül-4 Ekim tarihlerinde şehrin 8 farklı ilçesinde gerçekleşecek. Direktörlüğünü Haydar Ergülen’in, editörlüğünü ise Mahmut Çınar’ın üstlendiği festivalde Türkiye’den ve farklı ülkelerden katılımcılar, İzmirli edebiyatseverlerle buluşacak. Festivalin onur konukları, şair Özdemir İnce ile Arap edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Adonis.

İzmir’in Konak, Aliağa, Bergama, Torbalı, Bayındır, Selçuk, Bornova ve Buca ilçelerinde düzenlenecek olan etkinliklerde barış konuşulacak. Etkinliklere, daha önce savaşla yüz yüze gelmiş ya da hâlâ çatışmaların yaşandığı ülkelerden şair ve yazarlar katılacak.

İzmir, bir ay sürecek olan festival kapsamında Fransa, İtalya, Polonya,  Suriye, İspanya, Bosna Hersek, Azerbaycan, Yunanistan, KKTC ve Kıbrıs Rum Kesimi’nden konuklara ev sahipliği yapacak.

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

E-Posta Aboneliği