Haber Uygulamalar

New York Times Snapchat Discover’da olacak

The New York Times, Snapchat Discover platformunda piyasaya çıkacağını duyurdu. NYT ürün ve teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kinsey Wilson, “Times’ın bilinir hale geldiği akıllı, görsel dijital gazetecilik için genç izleyici kitlesine muazzam bir ilgi duyuyoruz” dedi. Snapchat’in izleyiciye ulaşmak için ideal bir yer olduğunu düşünen Wilson, Gazetenin amacının gazeteciliğin mümkün olan en geniş kitleye ulaşması olduğunu söyledi. Ayrıca Wilson, sadık abonelerinin tabanında gördükleri hızlı büyümeye de devam etmek istediklerini belirtti.

NYT Snapchat ile anlık haber

Her gün 150 milyondan fazla kişi Snapchat uygulamasını kullanıyor. Nielsen verilerine göre Snapchat ortalama bir günde, ABD’deki 18-34 yaş grubu kullanıcılarının yüzde 41’ine ulaşıyor. Buna kıyasla, ABD’deki ortalama bir TV ağı aynı grubun yalnızca yüzde 6’sına ulaşabiliyor.

Snap Inc. İçerikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Bell ise “The New York Times, güvenilir bilgi için dünyanın önde gelen kaynaklarından biri” diyor. Bell, Snapchat kullanıcılarının yakında günlük gazeteciliğe ve Times’ın en önemli konuları kapsayan güçlü editöryal bakış açısına erişebilecek olmalarına da sevindiklerini ifade ediyor.


Kaynak: The New York Times Announces Upcoming Launch on Snapchat Discover

E-Posta Aboneliği