Haber

Reuters Enstitüsü’nün Gazetecilik Bursu için başvurular açıldı

Reuters Enstitüsü’nün Gazeteci Burs Programı’nda yeni dönem başvuruları alınmaya başladı. Son tarih 8 Şubat.

Londra merkezli uluslararası haber ajansına bağlı Reuters Enstitüsü her yıl dünyanın dört bir yanından 30 gazeteciyi özel bir programda ağırlıyor.

Burs kazananlar, İngiltere’nin Oxford Üniversitesi’ndeki enstitünün olanaklarından üç ila altı ay boyunca yararlanabiliyor; gazetecilik alanında istedikleri bir araştırmayı, vakit baskısı olmadan yapabiliyorlar.

Programın amacı, tüm dünyada gazeteciliğin kalitesini artırmak. Zira adayların, program süresince öğrendiklerini, ülkelerine döndüklerinde uygulayarak daha nitelikli gazetecilik yapmaları bekleniyor.

Seyahat dâhil masraflarını Thomson Reuters Vakfı’nın ödediği katılımcılara, konaklama ve gıda gibi giderlerini karşılamaya yetecek aylık 2 bin sterlinlik bir harcırah da veriliyor.

En az beş yıl deneyim ve İngilizce gerekiyor

Reuters Enstitüsü’nün Gazeteci Burs Programı’nda 2021/2022 eğitim yılı, üç gruba ayrıldı. Ekim 2021, Ocak 2022 ve Nisan 2022’de başlayacak üç dönem için burs başvuruları bu hafta başladı.

Duyuruya göre başvurular 8 Şubat’a kadar şu sayfadan yapılacak ve adaylara 12 Nisan’a kadar cevap verilecek.

En az beş yıllık gazetecilik tecrübesi olan ve tartışmalara katılabilecek düzeyde İngilizce bilen adaylar, bu bursa başvurabilir.

Adayın neden bu programa katılmak istediğini anlatan bir yazı, bir proje önerisi, iki mesleki referans, portfolyo ve özgeçmiş de, başvuru dosyasında yer almalı.

Journo

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

E-Posta Aboneliği