Televizyon Video

Tuğrul Eryılmaz ile Survivor, Euro 2016 ve diziler

Eryılmaz sivri dili, özgün bakışı ve gülümseten tespitleriyle Journo'nun YouTube kanalında olacak.

Yeni nesil gazetecilik platformu Journo’nun YouTube kanalı gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın popüler kültür yorumlarıyla açıldı.

Eryılmaz Survivor’ın rating sırrını, Acun Ilıcalı’nın televizyonculuğunu, yerli dizilerdeki klişeleri ve uzunluk problemini Journo için yorumladı.

Eryılmaz neden Muhteşem Yüzyıl Kösem’i izliyor?

“Muhteşem Yüzyıl Kösem’in içeriğinin kötü olmadığını düşünüyorum. Saray içinde olanları nötr kalarak anlatmaya çalışıyorlar. Diriliş’in pompalamaya çalıştığının tam tersi…”

Survivor’ın rating sırrı ve Acun Ilıcalı

“Survivor adını koymadan cinsellik çağrışımı yapan bir yarışma, örtülü erotizm var.”

Hayat Şarkısı, Karagül, Kara Sevda ve diğer diziler

“Televizyonlar toplumu olduğundan daha ergen kabul ediyor. Kadınların fena halde ezildiği ya da kadınların gerçekten canavar gösterildiği diziler piyasaya sürülüyor. Erkek egemen toplumun tüm pisliklerini dizilerin çoğunda görüyorsun.”

Tuğrul Hoca maç izler miydi?

“Euro 2016 dizilerden daha iyi geldi.”

Mustafa Kuleli

Mustafa Kuleli

1985, İzmir doğumlu. Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Türkiye medyası için basılı, görsel ve dijital alanda çalıştı. 2013’teki Gezi eylemleri sonrasında Gazeteciler Sendikası’na Genel Sekreter seçildi ve 28 yaşında ülkenin en genç sendika yöneticisi oldu. Şubat 2014’te fiziksel saldırıya uğradı ancak olay aydınlatılamadı. Sendikal faaliyeti nedeniyle işten atıldıktan sonra tüm zamanını TGS’ye vermeye başladı. Sendika’nın yeni imaj, dil ve söylemini geliştirdi. Gazetecilik sitesi Journo’yu ve gazetecilere yeni medya becerileri kazandıran TGS Akademi’yi kurdu. 2019'da en yüksek oyla Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) yönetimine girdi.

E-Posta Aboneliği