Web Yeni Medya

Twitter akışını sitenize gömmenin 3 yolu

Yazılımcı ve yayıncılar için, birden çok Twitter zaman akışını (timeline) organize etmek ve gömmek çoğu zaman zor bir iştir. Bu yüzden Twitter işimizi kolaylaştıracak üç yeni yol tanıttı. ‘Geç olsun güç olmasın’ diyerek bu üç yöntemi anlatalım:

İlki fabrika işlevleri. (factory functions) Web uygulaması için sayısı kaç olursa olsun zaman akışı oluşturmanıza izin veriyor.

Bir içerik yönetim sistemi için Embed API’si arayanlar ise profillerini, listeleri, beğenilerini ya da koleksiyonlarını iş alanlarına entegre edebiliyor.

Üçüncü (ve en basit) seçenekse publish.twitter.com‘u kullanmak. Böylece asgari kodlama bilgisiyle web sitenize bir zaman akışı gömmeniz mümkün oluyor. Özellikle, yeni WordPress kullanıcılarının fazlasıyla aşina olduğu bir taktik bu.

configless

Twitter aynı zamanda bir başka duyuru daha yaptı: Artık bileşenler kaydedilmeyecek. Zaman akışınızı web sitenize gömerken bir bileşen kimliği belirtme gereksinimini ortadan kaldırdılar. Bunun yerine açık bir profil, liste, beğeni ya da koleksiyon URL’si kullanılabilecek. Yani URL, bir akışı çalıştırmak için gereken tek bilgi olacak.

Kaynak: Techcrunch

E-Posta Aboneliği