Haber

Veyis Ateş’ten yellenme iddiasına yanıt: ‘Montaj, organize kötülük, itibar suikastı…’

Habertürk sunucusu Veyis Ateş’in programında bir ay içinde ikinci kez “yellenme” diye yorumlanan bir ses duyuldu. Giderek sertleşen üç tweet ile bu yorumlara yanıt veren Ateş, “Birincisini espri olarak karşıladık ama bu kez organize bir kötülükle karşı karşıyayız. Aslı olmayan montaj ses ve görüntüler kullanarak itibar suikasti yapanlara karşı hukukçularımız gerekeni yapacaklar” dedi.

Habertürk’te geçen ay yayımlanan; Nedim Şener, Gürkan Hacır, Adil Gür ve Mete Yarar’ın konuk olduğu Gündem programında çıkan sesin sosyal medyada esprilere konu olması üzerine sunucu Veyis Ateş canlı yayında şu açıklamayı yapmıştı:

“Kıymetli misafirlerimiz evlerde olduğu için stüdyo kendi kendine bir oto kontrol yaratıyor ama evlerde olduğumuz için bazen grip olabiliyoruz, uzaktan yayın yapıyoruz. Dolayısıyla bazen aksırabiliyoruz, bazen öksürebiliyoruz. Böyle bir şeyler olmuş, bundan dolayı da kusura bakmayın.”

‘Dikkat, ateşle yaklaşmayın’

Veyis Ateş’in programında dün akşam konuklar farklıydı ama yine benzer bir ses yayına yansıyınca espriler havada uçuştu.

Olay, sosyal medyadaki yorumların yanı sıra bugün birçok gazete ve sitede haberlere konu oldu. Yeniçağ, “Dikkat, ateşle yaklaşmayın” başlığını kullandı.

Veyis Ateş’ten ikinci olayla ilgili ilk açıklama sabaha karşı geldi:

“Neyse…” dese de Ateş konuyu kapatmadı ve sabah saatlerinde bir yorum daha yaptı:

Ateş’in öğlende attığı üçüncü tweet ise daha sertti:

Veyis Ateş’in stüdyodaki bir sinekle mücadelesi de geçen ay esprilere ve haberlere konu olmuştu.

Journo

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gelişen haber üretim teknolojileri, gazetecilerin sorunları, medya ekonomisi ve gelir modellerine ilişkin gelişmeler Journo’nun öncelikli temaları.