Haber Yeni Medya

Vice, Snapchat’e özel programlar üretmeye başlıyor

Rapçi ve Şef Action Bronson. (Foto-illüstrasyon: Yuliya Kim / Snapchat)

Snapchat kısa süreli programlarını arttırmaya devam ediyor: Snap Inc. ve Vice Media, Vice’ın Snapchat için özel içerikler yapmasını öngören geniş bir anlaşma imzaladı.

Vice ile yapılan anlaşmayla yayınlanacak ilk program rapçi ve şef Action Bronson’ın ev sahipliği yaptığı ‘Aç Kalpler ve Action Bronson’. Viceland tarafından geliştirilen sekiz bölümlük program sadece Snapchat’te yayınlanacak. Programa İngilizce konuşulan ülkelerden erişilebilecek.

Vice, 2015 yılında Snapchat Discover platformu için global bir başlangıç ortağıydı. Vice’ın Discover içerikleri müzisyenler, sanatçılar, yenilikçiler ve diğer popüler kişiliklerin yer aldığı haberler ile yaşam tarzı programlarından oluşuyordu.

Daha fazla içerik ve reklam

Bu anlaşma ayrıca Snapchat’in kullanıcılarına daha fazla içerik ve reklam sunmak için duyduğu iştahın göstergesi olarak da yorumlanıyor. Şirket geçen hafta ikinci siyaset temalı programı olan Peter Hamby’nin Good Luck America’sını başlattı ve ABC, NBC, BBC, Turner, New York Times, Discovery Communications dâhil olmak üzere birçok medya şirketi ile bir dizi anlaşma imzaladı.

E-Posta Aboneliği