Haber

WhatsApp masaüstü uygulamasını yayınladı

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, OS X ve Windows işletim sistemleri için yeni masaüstü aracını bu sabah kullanıcıların hizmetine sundu. WhatsApp’ı bilgisayardan kullanabilmek için internet tarayıcılarında sekme açmak artık şart değil.

Geçen aylarda WhatsApp’ın bir masaüstü uygulamasını hayata geçireceğine dair söylentiler çıkmıştı. Bu sabah söylentiler doğrulandı ve WhatsApp uygulamayı kullanıcıların hizmetine sundu. OS X (10,9 ve üstü) ve Windows (8 ve üstü) sistemlerinde kullanılabilecek olan bu uygulama, yenilik ve arayüz olarak şimdilik farklı bir şey sunmuyor. Tek avantajı ise tarayıcı açma zorunluluğunu ortadan kaldırması. Önümüzdeki günlerde nasıl güncellemeler getirilir bilinmez ancak bu uygulamanın, başlı başına önemli bir eksiği tamamladığını ifade etmek mümkün.

Nasıl kurulur?

WhatsApp’ın resmi sitesinde duyurduğu indirme sayfasını açtığımızda, karşınıza çıkan ‘download’ butonundan uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı bilgisayara kurduğunuzda, ekrana gelen QR kodunu taratıp kullanmaya başlayabilirsiniz. (Telefonunuzun WhatsApp menüsünden Ayarlar -> WhatsApp Web)

İnternet devi Facebook Whatsapp’ı Şubat 2014’te 19 milyar dolara bünyesine katmıştı.

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

E-Posta Aboneliği