Haber

Bağımsız haber platformu ZETE yayınını durdurdu

2011’de Türkiye’nin ilk tablet gazetesi olarak yayın hayatına başlayan zete.com bu sabah Twitter hesabından yayınını durdurduğunu bildirdi. Zete’nin kararı okurları ve gazeteciler tarafından üzüntüyle karşılandı.

Nurcan Akad - Zete
Nurcan Akad – Zete

Nurcan Akad: Botlara, hilelere tevessül etmedik

Okurlarına destekleri için teşekkürlerini ileten Zete’nin kurumsal hesaplarından kapanmanın sebebine ilişkin ayrıntılı bir açıklama henüz yapılmazken; Nurcan Akad Facebook hesabından yaptığı açıklamada Zete’yle ilgili gurur duyacağı çok fazla şey olduğunu; bu süreçte yolu Zete’den geçen ve birbirinden kopmayan, birbirini yürekten seven genç gazetecilerden oluşan bir ailenin oluştuğunu söyledi.

Tabletteki yayınını Gezi direnişi sürecinde web ortamına taşıdıklarını belirten Akad; “botlara, hilelere, takipçi satın alma gibi yollara tevessül etmeden, yavaş yavaş ama çok sağlıklı büyüdüklerini” söyledi. “Gel gel başlıklarına, tuzak galerilere başvurmadan okurlara sadece haber ve dergi ekleriyle zengin bir içerik sunmaya çalıştıklarını” belirten Akad, “düz ve net başlıklarla da habercilik yapılabileceğini” gösterdiklerini söyledi.

Journo

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

E-Posta Aboneliği