Dizi

Designated Survivor: ABD başkanlık seçiminden önce bir işaret mi?

Dünya, Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimlerine kilitlenmiş durumda. Yapılan anketlerde Hillary Clinton Donald Trump’ın birkaç puan üstünde ve iki aday da devlet başkanlığı uğruna birbirlerinin üzerine oynuyor. Tam da böyle bir ortamda size Amerikan yapımı bir diziden bahsetmek istiyorum: Designated Survivor. 21 Eylül’de ilk bölümü ile izleyenlerin karşısına çıkan politik-drama türündeki dizinin başrollerinde Kiefer Sutherland, Natascha McElhone, Adan Canto, Italia Ricci, LaMonica Garrett, Tanner Buchanan, Kal Penn ve Maggie Q yer alıyor. Dizinin müzikleri Sean Callery’e, senaryosu ise David Guggenhaim’a ait.

İzleyiciden geçer not alan Designated Survivor’ın konusuna gelince: ABD Başkanı’nın mecliste konuştuğu sırada bir saldırı düzenlenir ve saldırı sonrası Başkan ile tüm kabine üyeleri ölür. Tom Kirkman (Kiefer Sutherland) Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı olur. Merhametli, dürüst bir siyasetçidir. Ancak ülkesi için vereceği kararlarda fazla düşünmesi birçok kişiyi rahatsız eder ve arkasından oyunlar oynanmaya başlar. Sıradan bir hayat süren ve ülkesinde her şeyi yoluna koymaya çalışan Kirkman, kendisini bir anda komplo teorilerinin içinde bulur.

22 bölüm yayınlanacak dizinin altıncı bölümü 9 Kasım’da..

İşhan Erdinç

İşhan Erdinç

Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3.sınıf öğrencisiyim. Agos Gazetesi'nde muhabir olarak çalışıyorum. Jiyan.org ve Dekadans.co adlı sitelerde yazarlık yaptım. Journo'ya içerik üretiyorum.