Haber

ABD’nin en büyük iki gazetesinden tüm çalışanlara 1.000’er dolar ikramiye

Fotoğraf: Stephan Valentin
ABD’de Washington Post gazetesinin ardından ülkenin en büyük medya kuruluşlarından New York Times da çalışanlarına 1.000’er dolarlık “koronavirüs ikramiyesi” vereceğini açıkladı.

New York Times’ın (NYT) medya muhabiri Marc Tracy, önceki gün Twitter hesabından iyi haberi duyurdu.

Tracy, gazete yönetiminin çalışanlarına gönderdiği e-postaya göre “neredeyse tüm NYT çalışanlarının zorlu ve rahatsız edici şartlar nedeniyle” 1.000 ABD doları (bugünün kuruyla 7.434 TL) ikramiye alacağını belirtti.

NYT’nin ardından ülkenin ikinci büyük gazetesi olan Washington Post da geçen haziranda çalışanlarına 1.000 dolar ikramiye dağıtmıştı.

Dijital trafik rekor kırdı

Gazetenin imtiyaz sahibi Fred Ryan’ın imzasını taşıyan mektupta, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 11 Mart’ta geçilen uzaktan çalışma düzeninde 100 günün geride bırakıldığı vurgulanmıştı.

En azından bir süre daha bu düzenin devam edeceğini belirten Ryan, çalışanların “gayret ve adanmışlıkları” sayesinde gazetenin, tarihindeki en yüksek okur sayısına ulaştığını ifade etmişti.

Ryan, “Müstesna çalışmanız için bir şükran ifadesi olarak her bir Washington Post çalışanına 1.000 dolar koronavirüs ikramiyesi verilecek” demişti.

Journo

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

E-Posta Aboneliği