Haber Harita

Referandum protestoları yayılıyor: İl il eylem haritası

17 Nisan 2017 Beşiktaş / İstanbul. (Fotoğraf: REUTERS/Alkis Konstantinidis)

16 Nisan Referandumunu geride bıraktık fakat referandum sonrasında ortaya çıkan usûlsüzlük ve oy çalma tartışması devam ediyor. Referandum günü ülke genelinde özellikle mühürsüz oy pusulaları ve zarflarla ilgili birçok şikâyet gelmiş; çeşitli fotoğraf ve video kayıtları sosyal ağlarda paylaşılmıştı.

Sandıkların kapatılıp sayım-döküm işlemlerinin yapıldığı sırada YSK’nın aldığı belirtilen ‘mühürsüz oy pusulaları ve zarflarının geçerli sayılacağı’na dair karar ise daha fazla sesin yükselmesine neden oldu, tepkiler sokağa taştı.

Bu harita referandumun iptalini isteyen ve YSK’yı protesto etmek için sokağa dökülenlerin yaptığı eylemleri, basın açıklamalarını, yürüyüşleri zaman ve mekanlarıyla birlikte gösteriyor.

Mehmet Şafak Sarı

Mehmet Şafak Sarı

Gazeteci, Tasarımcı, Eğitmen. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'den (İLEF) mezun oldu. Çeşitli kişi ve kurumlara Dijital İletişim Danışmanlığı, Web - Grafik Tasarım, Veri Görselleştirme ve İnfografik yapmakta, yine bu alanlarda ve Dijital Güvenlik konularında eğitimler vermektedir. Detaylı bilgi: msafaksari.com