Hallerimiz Video

Bir zamanlar gazetecilik: Tam 40 yıl önce Milliyet’te çekilen görüntüler

Milliyet gazetesinde 1984 yılında çekilen bir film, 40 yıl sonra kısa bir belgesel olarak yayımlandı. Suha Arın yönetimindeki MTV Film Televizyon’un çektiği “Milliyet’ten Sayfalar” adlı filmi şirketin arşivinde bulup dijitalleştiren ve yapay zekâ araçlarıyla restore eden Evren Arın, tarihî belge niteliğindeki bölümleri derleyerek dün sosyal medyadan yayımladı.

Milliyet’in İstanbul Cağaloğlu’ndaki binasında çekilen filmde, o dönemde ulusal bir gazetenin hazırlık sürecindeki çeşitli aşamalara tanıklık ediyoruz. Yazı işlerinden spor servisine, pikajdan matbaaya, redaksiyondan idari işlere farklı bölümleri gezerken Çetin Emeç, Doğan Heper, Sami Kohen, Turhan Selçuk, İslam Çupi ve Tufan Türenç gibi unutulmaz gazetecileri çalışma ortamlarında izliyoruz.

İLGİLİ: BASIN TARİHİ

Abdi İpekçi: Gazeteciliğin sessiz devrimcisi

Çetin Emeç: Son yazısı hâlâ kayıp

Ali Naci Karacan: Araştırmacı gazeteciliğin öncüsüydü, medya patronu oldu

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

Journo E-Bülten