Haber

Instagram Hikâyeler: Snapchat taklidi kime yarayacak?

Geçtiğimiz günlerde aylık 500 milyondan fazla kullanıcıya eriştiğini açıklayan Instagram bugün de Stories (Hikâyeler) adlı yeni özelliğini tanıttı. Artık Instagram kullanıcıları son 24 saat içindeki fotoğraf ve videolarını hikayeleştirerek takipçilerine sunabilecek ve bu paylaşımlar, 24 saatin sonunda silinecek. Ancak ‘Instagram Hikâyeler’ olarak adlandırılan bu özelliğin Snapchat‘ten birebir kopyalanmış olması sosyal ağlarda pek hoş karşılanmadı.

Snapchat’in özellikleri kullanıldı

Instagram yaptığı duyuruda kullanıcıların artık “aşırı paylaşım yapma endişesi” taşımayacağını, fotoğrafların çeşitli doodle, yazı ve emojilerle süslenebileceğini ve hikâyelere kimlerin baktığının bilgisinin kullanıcıya verileceğini duyurdu ki tüm bu özellikler Snapchat’in alametifarikası sayılıyordu.

Instagram Hikâyeler hem iOS hem de Android cihazlar için sunulan güncelleme ile kullanıma açılıyor.

Instagram Nisan 2012’de internet devi Facebook tarafından satın alınmıştı.

Bonus


Snapchat: Şimdiciliğin vücut bulmuş hâli
Snapchat, mahremiyet ve 90 sonrası kuşak
Snapchat medyayı dönüştürüyor: Yeni form, dil ve içerik
Snapchat Discover’la taze yayıncılık
Geleneksel bir gazetecinin Snapchat’le imtihanı

Journo

Journo

Yeni nesil medya ve gazetecilik sitesi. Gazetecilere yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo; medyanın gelir modellerine, yeni haber üretim teknolojilerine ve medya çalışanlarının yaşamına odaklanıyor, sürdürülebilir bir sektör için çözümler öneriyor.

E-Posta Aboneliği