Uygulamalar

Snapchat’ten video çeken güneş gözlüğü: Spectacles

İlk donanım ürününü tanıtan Snapchat, Spectacles adını verdiği, kısa video çekebilen bağlantılı gözlükleriyle yeni bir dönemin de sinyallerini verdi. Adını Snap Inc. olarak değiştiren şirketten yapılan açıklamaya göre ilk Spectacles gözlükler sonbahar aylarında ABD’de piyasaya çıkacak ve 130 dolar fiyat etiketi taşıyacak.

İnsan gözünün görüş açısına yakın 115 derecelik bir kamera taşıyan Spectacles, 10 saniye uzunluğunda videolar çekebiliyor. Tüm komutlar için gözlüğün üzerinde sadece bir buton bulunuyor.

Tek beden olarak üretilen Spectacles güneş gözlükleri siyah, mercan kırmızısı ve deniz mavisi olmak üzere üç çerçeve rengiyle ve içindeyken gözlüğü şarj eden kutuyla birlikte gelecek. Gözlüğün kayıt için kullanımı oldukça basit. Sol veya sağ üstteki butona bir kere basınca kayıt başlıyor ve 10 saniye sonra kendiliğinden duruyor. Yapılan kayıt iOS cihazınızdaki Snapchat uygulamasına otomatik olarak aktarılacak ve büyük ihtimalle kırpılarak paylaşıma hazır hale getirilecek. Android cihazlara veya iOS’te daha yüksek çözünürlüklü aktarım istendiğinde WiFi kullanılabilecek.


Snapchat üniversite tanıtımları için nasıl kullanılabilir?

Snapchat medyayı dönüştürüyor: Yeni form, dil ve içerik

Snapchat, mahremiyet ve 90 sonrası kuşak

Snapchat: Şimdiciliğin vücut bulmuş hâli

Snapchat Discover’la taze yayıncılık

E-Posta Aboneliği